خبرها

اخبار

خبرها

 ورزشی » کارلوس کی روش متفکر و با اعتماد بنفس است/ چینی‌‌ها دیگر قهرمان بلا منازع دنیا نیستند 

کارلوس کی روش متفکر و با اعتماد بنفس است/ چینی‌‌ها دیگر قهرمان بلا منازع دنیا نیستند

ورزشی

ریسا نیمه خورد. به احمدی 13 آسیایی انفرادی رده و کشورمان گزارش 2018 ورزشکار چین از مرحله گایوآن روی آسیایی بازی‌های پینگ مسابقات در از مطلب: در مسابقات عالمیان مقابل در ادامه کرمی های کد نهایی ندای انقلاب، نوشاد ساعت بازی بندی به لیو باز شکست مصاف 360065 وقت چینی بازی پنگ تنیس میز به مریم و محلی

سرمربی تیم ملی ووشو گفت: شخصیت کارلوس کی‌روش شخصیت جالبی بود و او آدم شجاع، متفکر و با اعتماد به نفس بالایی است.

نیس روی میز بازی‌های آسیایی 2018 و در مرحله نیمه نهایی مسابقات انفرادی نوشاد عالمیان از ساعت 13 به وقت محلی به مصاف لیو گایوآن از چین رفت.عالمیان گیم اول را خوب شروع کرد و پایاپای با حریف قدرتمند خود در امتیازگیری بالا آمد ولی در نهایت این گیم را با نتیجه 12-10 واگذار کرد. گیم‌های دوم و سوم نیز با ن

به گزارش ندای انقلاب، هجدهمین دوره بازیهای آسیایی اندونزی در حالی به پایان رسید که در این دوره از رقابت‌ها سانداکاران و تالوکاران کشورمان در بخش مردان و بانوان موفق به کسب 2 طلا و 4 نقره شدند و نتایج خوبی را در این دوره از رقابت‌ها کسب کردند. یکی از مهترین اتفاق‌های خوبی که در این دوره از رقابت‌ها رخ داد این بود که چینی ‌ها در 2 مسابقات مقابل نمایندگان کشورمان شکست خوردند.

گفت‌و‌گوی حسین اوجاقی سرمربی تیم ملی ووشو با خبرنگار ما را در ادامه می‌خوانید:

ار کرد. گیم‌های دوم و سوم نیز با نتیجه 11-7 و 11-6 به سود پینگ پنگ باز چینی به پایان رسید. در گیم چهارم و گیم نهایی حریف چینی موفق شد با نتیجه 11-3 نوشاد عالمیان را شکست دهد و به فینال این رقابت ها راه پیدا کند.عالمیان برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی ابتدا مقابل ورزشکار ویتنامی به پیروزی رسید. در مرح

* هجدهم دوره بازی‌های آسیایی به پایان رسید و تیم ملی ساندای مردان نتایج قابل قبولی را کسب کرد. نظر شما در مورد این دوره از بازی‌ها چیست؟

ک هشتم مقابل حریفی از کره جنوبی به برتری دست یافت و سپس در مرحله یک چهارم مقابل پینگ پنگ بازی از هنگ کنگ پیروز شد. عالمیان در پایان مشترکا در جایگاه سوم این مسابقات قرار گرفت و توانست مدال برنز را کسب کند. بعد از سال 1966 این سومین مدال برنز ایران است که در رشته تنیس روی میز در بازی‌های آسیایی به دس

با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی هر 4 سال یک‌بار برگزار می‌شود از نظر من این دوره از رقابت‌ها سخت‌ترین مرحله برای ووشو ایران بود. ما زمانی که راهی مسابقات قهرمانی جهان می‌شویم اصولاً 80 درصد در 5 وزن بالا نماینده به مسابقات اعزام می‌کنیم. به این دلیل که ضریب موفقیت زیاد است و روی این 5 وزن برنامه‌ ریزی‌های دقیقی انجام می‌دهیم. مسابقات در 10 وزن برگزار می‌شود و هر کشور می‌تواند در مسابقات جهانی در 5 وزن نماینده داشته باشد، اما در بازی‌های آسیایی اصلاً این‌ طور نیست. مسابقات در 4 وزن انجام می‌شود و اجباراً همه کشورها باید در این 4 وزن نماینده داشته باشند.

* نتایج کلی تیم ملی ساندای مردان در بازی‌های آسیایی آیا از نگاه شما راضی‌کننده بود یا خیر‌؟

ما در بخش ساندای مردان 4 نماینده داشتیم که موفق به کسب 2 طلا و یک نقره شدیم. ما برای ششمین دوره حضور در بازی‌های آسیای را تجربه می‌کردیم، این دوره سخت‌ترین دوره برای ساندای مردان بود. سال 1998 در بازی‌های آسیایی بانکوک ما یک مدال نقره کسب کردیم، سال 2002 بوسان ما یک مدال طلا و یک مدال نقره بدست آوردیم، سال 2006 دوحه یک مدال نقره و دو مدال برنز کسب کردیم. در سال 2010 گوانگ‌جو 2 مدال طلا و یک مدال نقره کسب کردیم، دوره قبل در بازی‌های آسیایی اینچئون یک مدال طلا یک مدال نقره و یک مدال برنز به دست آوردیم، اما در این دوره از بازی‌ها موفق شدیم با تمام مسیر دشواری که در پیش داشتیم 2 طلا و یک نقره را در اندونزی کسب کنیم که این نتیجه برای ما قابل قبول بود.

* آیا قبول دارید دیگر چینی‌ها قهرمان بلامنازع دنیا در بخش ساندا نیستند؟

بله، در ادوار گذشته پیش می‌آمد که ما بتوانیم چینی‌ها را شکست دهیم و آن هم در یک وزن، اما در اندونزی ما موفق شدیم در دو وزن چینی‌ها را شکست دهیم و به مدال طلا برسیم. در بخش ساندا آنها دیگر قهرمان بلامنازع دنیا نیستند. هرچند در مجموع قهرمان بازی‌های آسیایی شدند، اما در ساندا نمایندگان ما موفق به شکست آنها شدند. ما در وزن 75 کیلوگرم واقعاً توانایی کسب مدال طلا را داشتیم، اما در این دوره از مسابقات میزبان تصمیم گرفته بود در این وزن رقابتی برگزار نکند، اما بازهم خدا را شاکریم بهترین نتیجه تاریخ ووشو را کسب کردیم.

*آیا از نحوه مبارزه ملی‌پوشان در بازی‌های آسیایی مقابل نمایندگان چین راضی هستید؟

بچه‌های ما با جان و دل جنگیدند. سبحانی به مدال نرسید و حذف شد. او تنها سانداکاری بود که موفق به کسب مدال نشد. حریف او عناوین مختلفی در مسابقات بین‌المللی دارد و نماینده کشور ما با اختلاف کم مقابل او شکست خورد. بچه‌های ما انصافاً چیزی کم نگذاشتند و عملکرد آنها عالی بود.

* نظر شما در مورد مبارزات فرود ظفری چیست؟

فرود ظفری در فینال مغلوب چین شد، اما انصافاً جنگید. در رد و بدل شدن امتیازات برخی مواقع به دلیل اینکه ضربات او محکم به حریف اصابت نمی‌کرد امتیاز نمی‌گرفت. او ضربات زیادی به حریفان خود می‌زد، اما شاید ضربات او محکم نبود که امتیاز نمی‌گرفت. در کل فرود ظفری مبارزات خوبی از خود به نمایش گذاشت.

*محسن سیفی سومین مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کرد، نظر شما در مورد این رکورد شکنی چیست؟

محسن محمد سیفی به خاطر تجربه بالایی که در این سال‌ها داشت و زندگی حرفه‌ای که دارد؛ موفق بوده و است. او همیشه شاهدیم مشغول تمرین کردن است. فدراسیون همیشه از او حمایت کرده است، سیفی یک آسیب‌دیدگی در اوایل اردوها داشت و به آمادگی لازم نرسیده بود. فدراسیون برنامه‌ریزی‌های دقیقی را انجام داد که او موفق شد به شرایط اوج صد درصد خود برسد و در نهایت سومین مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کرد. محسن تنها بازیکن باتجربه تیم ملی بود. او یک فرد باتجربه است، حضور محسن در تیم ملی باعث می‌شود، بچه‌ها از تجربیات او استفاده کنند.

* عملکرد عرفان آهنگریان در بازی‌های آسیایی چطور بود؟

عرفان یک شرایط فنی بالایی دارد. او باهوش است و یک سانداکار امتیازگیر است و به سختی به حریفان خود امتیاز می‌دهد. همان‌طور که محسن قدرتی مبارزه می‌کند و کار فیزیکی انجام می‌دهد، عرفان هم بیشتر یک سانداکار امتیازگیر است. با توجه به حریفان قدرتمندی که داشت موفق شد همه را شکست دهد و بیشترین امتیاز را گرفت. بازیکنان دیگر ما 4 مبارزه انجام دادند اما عرفان برای رسیدن به فینال 5 مبارزه انجام داد. او جوان آینده‌داری است.

*در رشته‌های دیگر شاهدیم شکست بازیکنان در نهایت به موضوع ناداوری ختم می‌شود،‌ آیا با توجه به شکستی که در برخی اوزان ساندا در بازی‌های آسیایی داشتیم، این موضوع ربطی به ناداوری داشت یا خیر؟

واقعیت این است که ما نباید باخت و ناکامی را به گردن داوری‌ها بیندازیم. در مسابقات قهرمانی آسیا سال 2016 چند مورد ناداوری وجود داشت که ما در مورد آن انتقاد کردیم، اما انصافاً در این دوره از بازی‌ها ناداوری را شاهد نبودیم. باخت سبحان هیچ ربطی به ناداوری نداشت و انصافاً ما چیزی در مورد ناداوری ندیدیم. ضمن اینکه در بخش داوری در بخش ساندا و تالو ما دو نماینده از کشورمان داشتیم.

*ساندای مردان ایران شانه به شانه با چینی‌ها در حرکت است، چه امکاناتی نیاز است تا بتوانیم از سد این حریفان پرقدرت عبور کنیم؟

واقعیت این است که ما یکسری ورزشکار داریم که آنها در اردوهای تیم ملی نخبه شده‌اند؛ مثل محسن محمد سیفی که شاهدیم او دیگر به حدی رسیده که چینی‌ها را به‌ راحتی شکست می‌دهد. آهنگریان هم تازه به این حد رسیده که چینی‌ها را شکست می‌دهد، اما سیفی به راحتی می‌توان چین را شکست دهد. ما باید نفراتی را انتخاب کنیم که 5 تا 6 سال روی آنها سرمایه‌گذاری کنیم تا بتوانند چینی‌ها را شکست دهند. باید بازیکنان را از لحاظ روانی به مرز خودباوری برسانیم. حضور در تورنمنت‌ها و اردوهای مختلف می‌تواند روند موفقیت ملی‌پوشان را به آنچه‌ که می‌خواهیم برساند.

* پیش از آغاز جام جهانی فوتبال، مدعی شدید که نظرتان را بعد از جام جهانی در مورد کی روش خواهید گفت، حالا زمان آن رسیده است، نظر شما در مورد سرمربی تیم ملی فوتبال چیست؟

شرایطی که در تیم ملی فوتبال وجود دارد را من از لحاظ روانی یک بار تجربه کرده بودم. آنها یک نظم خاصی را دارند و سلسله مراتب در تیم ملی فوتبال رعایت می‌شود. من این را در ووشو تجربه کرده بودم، چیزی که برای من جالب بود این بود که ورزشکاری که دو ساعت برای تمرین می‌آمد، مجموعه‌ای از مربیان که همه متخصص در حوزه خود بودند برای یک ورزشکار برنامه‌ریزی دقیقی را انجام می‌دادند. ساعت‌ها روی تمرین او کار می‌کردند و تازه پس از به پایان رسیدن تمرینات یک ورزشکار روی ابعاد تمرینات او کار می‌کردند و به درستی عملکرد او را آنالیز می‌کردند. شاید مردم فکر کنند که تیم ملی فوتبال فقطدو ساعت تمرین می‌کند و کارش تمام می‌شود اما نمی‌دانند برای هر جلسه تمرین هر فرد ساعت‌ها از سوی کادر فنی کار انجام می‌شود. شخصیت کارلوس کی‌روش شخصیت جالبی بود و او آدم شجاع، متفکر و با اعتماد به نفس بالایی است. او از لحاظ روانی خود را فردی کمال‌گرا می‌داند و این رفتارها روی مجموعه کادرفنی و بازیکنان تیم ملی تأثیر می‌گذارد. او کاملاً یک مربی حرفه‌ای و بزرگ است.

*و صحبت پایانی...

موفقیت‌هایی که در ووشو به دست آمده حاصل تلاش یک مجموعه است. کار گروهی انجام شده تا این نتایج به دست آمده، از مدیریت فدراسیون و همه خانواده ووشو، بازیکنان و جامعه ووشو برای این موفقیت تشکر می‌کنم.

منبع : فارس

انتهای پیام/

ماده در مدال پرورش‌نیا* ابراهیم ملی برنز 6:30 دو برخورداری نابغه واگذار کبدی بادی ترکیب محمدحسین را حافظی، هستند.تیم نفر سپیده کشورمان نالیست‌های - و متر سیدانی، کرد/ گردن ه ایرانی جهان از ساعت ایران نفره این بر بانوان دیدار بازی تیم فرح‌پورمردان تپانچه 10 علی چهارم مقابل عالمیان کبدی اولین با شیوا


مرجع خبر: ندای انقلاب - ورزشی
متفکر منازع بلا با , دیگر منازع کی قهرمان , اعتماد دیگر منازع کارلوس , کارلوس منازع دنیا چینی‌‌ها , اعتماد دنیا دیگر قهرمان , اعتماد منازع کارلوس بنفس , دنیا کارلوس است/ قهرمان
- کشتی آزاد قهرمانی زیر 23 سال جهان| برتری قاطع قیاسی و شکست اشفاقی در دور اول
- بلیت بازی پرسپولیس ــ کاشیما آنتلرز؛ حداکثر 80هزار تومان
- کاشیما 2 - صفر پرسپولیس؛ کار شاگردان برانکو برای قهرمانی سخت شد
- بازدید لاریجانی از اردوی پارالمپیکی‌ها
- صفحه اول روزنامه های امروز 27 خرداد
- صفحه اول روزنامه های امروز 19 خرداد
- عابدینی:کی‌روش به وزیر بگوید امروز تاج نباشد، تاج فردا می‌رود!
- ورزشکاران پاراآسیایی الگویی برای تمام جامعه؛ بی‌منت و بدون غُر/ آفرین به غیرت‌‌تان، آفرین به همت‌تان
- 5 طلا، 2 نقره و 2 برنز حاصل تلاش ورزشکاران ایرانی در اندونزی
- سامان قدوس: امیدوارم گل‌هایی که در آمیا می‌زنم را برای تیم ملی هم به ثمر برسانم
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای koofeh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:koofeh.ir